, ,

IRIX 15MM CINE – EF MOUNT


IRIX 15MM CINE – EF MOUNT je širokouhlý filmový objektív s ohniskovou vzdialenosťou 15 mm, určený pre profesionálnu kinematografiu. Kľúčové vlastnosti zahŕňajú vysokú optickú kvalitu s minimálnym skreslením, robustnú konštrukciu odolnú voči poveternostným vplyvom, a plynulé manuálne ostrenie s 180° rotáciou ostriaceho prstenca. Objektív je kompatibilný s EF bajonetom, čo umožňuje použitie s rôznymi kamerami. Výhody zahŕňajú vynikajúcu ostrosť obrazu, nízku hmotnosť a kompaktný dizajn, čo z neho robí ideálny nástroj pre dynamické a kreatívne zábery. Unikátnym predajným bodom je kombinácia profesionálnej kvality a dostupnej ceny.

IRIX 15MM CINE – EF MOUNT

IRIX 15mm Cine – EF Mount je špičkový širokouhlý objektív navrhnutý pre profesionálnych filmárov a nadšencov kinematografie, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu kvality obrazu, robustnosti a všestrannosti. Tento objektív je vybavený bajonetom EF, čo zaručuje kompatibilitu s celým radom kamier Canon a ďalších značiek využívajúcich tento štandard.

Jednou z hlavných predností IRIX 15mm Cine je jeho vynikajúca optická konštrukcia. Objektív obsahuje 15 optických členov v 11 skupinách, vrátane 3 HR (High Refractive) a 2 ED (Extra-low Dispersion) členov, ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu a zaisťujú ostrý a čistý obraz aj pri najširšom zornom uhle. S clonou f/2.4 poskytuje tento objektív vynikajúci výkon aj v slabých svetelných podmienkach, čo je ideálne pre nočné scény a interiérové zábery.

IRIX 15mm Cine je navrhnutý s dôrazom na ergonómiu a odolnosť. Telo objektívu je vyrobené z hliníka a magnézia, čo zaručuje nízku hmotnosť a vysokú odolnosť voči nárazom a poveternostným vplyvom. Objektív je tiež vybavený gumovými tesneniami, ktoré chránia pred prachom a vlhkosťou, čo umožňuje jeho použitie v náročných podmienkach.

Jednou z kľúčových vlastností tohto objektívu je jeho plynulé a presné manuálne zaostrovanie. Zaostrovací prstenec má dlhý chod 180°, čo umožňuje jemné a presné nastavenie zaostrenia, čo je nevyhnutné pre profesionálne filmové produkcie. Objektív je tiež vybavený štandardnými ozubenými prstencami pre zaostrovanie a clonu, čo umožňuje jednoduchú integráciu s follow focus systémami.

IRIX 15mm Cine – EF Mount je tiež vybavený inovatívnym systémom “Magnetic Mount System”, ktorý umožňuje rýchlu a jednoduchú výmenu predných filtrov a príslušenstva. Tento systém zvyšuje flexibilitu a umožňuje filmárom rýchlo prispôsobiť objektív rôznym natáčacím podmienkam.

Vďaka svojmu širokému zornému uhlu 110° je IRIX 15mm Cine ideálny pre snímanie krajín, architektúry, interiérov a dynamických akčných scén. Jeho schopnosť zachytiť široké perspektívy bez výrazného skreslenia robí z tohto objektívu neoceniteľný nástroj pre každého filmára.

IRIX 15mm Cine – EF Mount je dokonalou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vysokokvalitný širokouhlý objektív s vynikajúcim optickým výkonom, robustnou konštrukciou a profesionálnymi funkciami. Tento objektív vám umožní posunúť vaše filmové projekty na novú úroveň a zachytiť svet v celej jeho kráse a detailoch.