, ,

Canon 16-35mm f/2,8 L II (EF-Mount)


Canon 16-35mm f/2,8 L II (EF-Mount) je profesionálny širokouhlý objektív s vysokou svetelnosťou f/2,8, ideálny pre krajinársku, architektonickú a reportážnu fotografiu. Vyznačuje sa vynikajúcou optickou kvalitou vďaka asférickým a UD prvkom, ktoré minimalizujú aberácie a zvyšujú ostrosť. Rýchly a tichý autofokus zabezpečuje presné zaostrenie, zatiaľ čo odolná konštrukcia s tesnením proti prachu a vlhkosti zaručuje spoľahlivosť v náročných podmienkach. Jeho flexibilný rozsah ohniskových vzdialeností 16-35mm umožňuje zachytiť široké scény aj detailné zábery, čo z neho robí univerzálny nástroj pre profesionálnych fotografov.

Canon 16-35mm f/2,8 L II (EF-Mount)

Objektív Canon 16-35mm f/2,8 L II (EF-Mount) je špičkový širokouhlý zoom objektív, ktorý je navrhnutý pre profesionálnych fotografov a nadšencov, ktorí vyžadujú najvyššiu kvalitu obrazu a spoľahlivosť. Tento objektív patrí do prestížnej série L od spoločnosti Canon, čo zaručuje vynikajúcu optickú výkonnosť a robustnú konštrukciu.

Jednou z hlavných predností tohto objektívu je jeho konštantná svetelnosť f/2,8 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností od 16 mm do 35 mm. Táto vlastnosť umožňuje fotografovanie v rôznych svetelných podmienkach, od jasného denného svetla až po slabé osvetlenie, pričom poskytuje nádherné rozostrenie pozadia a vynikajúcu kontrolu nad hĺbkou ostrosti.

Optická konštrukcia objektívu zahŕňa tri asférické prvky a dva prvky s ultra-nízkym rozptylom (UD), ktoré minimalizujú chromatickú aberáciu a skreslenie, čím zabezpečujú ostré a jasné snímky s vysokým kontrastom a presnými farbami. Antireflexné vrstvy Super Spectra znižujú odlesky a závoje, čo prispieva k čistote a vernosti obrazu.

Robustná konštrukcia objektívu Canon 16-35mm f/2,8 L II je odolná voči prachu a vlhkosti, čo ho robí ideálnym pre náročné podmienky fotografovania v exteriéri. Ultrazvukový motor (USM) zabezpečuje rýchle, tiché a presné automatické zaostrovanie, pričom manuálne zaostrovanie je možné kedykoľvek bez nutnosti prepínania režimov.

Tento objektív je ideálny pre širokú škálu fotografických žánrov, vrátane krajinárskej fotografie, architektúry, interiérov, reportáží a dokonca aj astrofotografie. Jeho všestrannosť a vynikajúca kvalita obrazu ho robia nepostrádateľným nástrojom pre každého fotografa, ktorý hľadá spoľahlivý a výkonný širokouhlý zoom objektív.

Canon 16-35mm f/2,8 L II (EF-Mount) je investíciou do kvality a spoľahlivosti, ktorá vám umožní zachytiť svet v celej jeho kráse a detailoch.