, ,

Cooke Speed Panchro 18mm SIII T2.3 (PL-Mount)


Cooke Speed Panchro 18mm SIII T2.3 (PL-Mount) je špičkový filmový objektív známy svojou vynikajúcou optickou kvalitou a charakteristickým “Cooke look”. Kľúčové vlastnosti zahŕňajú ohniskovú vzdialenosť 18mm, svetelnosť T2.3 a PL-Mount uchytenie. Objektív ponúka jemné podanie farieb, prirodzený kontrast a minimálne skreslenie, čo ho robí ideálnym pre filmovú produkciu. Jeho kompaktný dizajn a robustná konštrukcia zaručujú spoľahlivosť a dlhú životnosť. Unikátny predajný bod je jeho schopnosť vytvárať filmový obraz s jemným bokehom a plynulým prechodom medzi svetlom a tieňom, čo pridáva hĺbku a charakter každej scéne.

Cooke Speed Panchro 18mm SIII T2.3 (PL-Mount)

Objektív Cooke Speed Panchro 18mm SIII T2.3 (PL-Mount) je ikonickým kúskom v oblasti filmovej optiky, ktorý prináša výnimočnú kvalitu obrazu a jedinečný vizuálny štýl. Tento širokouhlý objektív je navrhnutý pre profesionálnych filmárov, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu technickej precíznosti a umeleckého výrazu.

**Kľúčové vlastnosti:**

1. **Širokouhlý záber:** S ohniskovou vzdialenosťou 18mm poskytuje tento objektív široký uhol záberu, ideálny pre zachytenie rozsiahlych scén a dynamických kompozícií. Je perfektný pre interiérové aj exteriérové zábery, kde je potrebné zachytiť čo najviac detailov.

2. **Vysoká svetelnosť:** S maximálnou clonou T2.3 umožňuje objektív natáčanie aj v slabších svetelných podmienkach, pričom zachováva ostrý a jasný obraz. Táto svetelnosť tiež umožňuje dosiahnuť krásne rozostrenie pozadia (bokeh), čo dodáva záberom profesionálny vzhľad.

3. **PL-Mount:** Objektív je vybavený PL-Mountom, čo zaručuje kompatibilitu s väčšinou profesionálnych filmových kamier. Tento štandardný bajonetový systém zabezpečuje pevné a spoľahlivé pripojenie objektívu ku kamere.

4. **Optická kvalita:** Cooke Speed Panchro objektívy sú známe svojou vynikajúcou optickou kvalitou. Použitie špeciálnych skiel a precízneho spracovania zaručuje minimálne skreslenie, vysokú ostrosť a verné podanie farieb. Objektív tiež minimalizuje chromatickú aberáciu a iné optické chyby.

5. **Klasický “Cooke Look”:** Tento objektív prináša charakteristický “Cooke Look”, ktorý je obľúbený medzi filmármi pre svoj jemný kontrast, prirodzené farby a jemné prechody medzi svetlom a tieňom. Tento vzhľad dodáva záberom filmový a emotívny nádych.

6. **Robustná konštrukcia:** Objektív je vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré zaručujú jeho dlhú životnosť a odolnosť voči náročným podmienkam na pľaci. Je navrhnutý tak, aby odolal každodennému používaniu a poskytoval spoľahlivý výkon.

**Výhody:**

– **Univerzálnosť:** Vďaka širokému uhlu záberu a vysokej svetelnosti je tento objektív vhodný pre rôzne typy produkcií, od hraných filmov po dokumenty a reklamy.
– **Estetická hodnota:** “Cooke Look” dodáva záberom jedinečný vizuálny štýl, ktorý je ťažko dosiahnuteľný s inými objektívmi.
– **Spoľahlivosť:** Robustná konštrukcia a vysoká kvalita spracovania zaručujú, že objektív bude spoľahlivo slúžiť aj v náročných podmienkach.

Cooke Speed Panchro 18mm SIII T2.3 (PL-Mount) je nepostrádateľným nástrojom pre každého filmára, ktorý hľadá špičkovú optiku s jedinečným vizuálnym štýlom. Tento objektív prináša nielen technickú dokonalosť, ale aj umeleckú hodnotu, ktorá obohatí každý filmový projekt.