, ,

Cooke Speed Panchro 50mm SII T2.3 (PL-Mount)


Cooke Speed Panchro 50mm SII T2.3 (PL-Mount) je špičkový filmový objektív známy svojou vynikajúcou optickou kvalitou a charakteristickým “Cooke look”. Kľúčové vlastnosti zahŕňajú vysokú svetelnosť T2.3, ktorá umožňuje natáčanie v nízkych svetelných podmienkach, a PL-Mount kompatibilitu, ktorá zabezpečuje širokú kompatibilitu s profesionálnymi kamerami. Objektív ponúka jemné a prirodzené podanie farieb, krásny bokeh a minimálne skreslenie, čo ho robí ideálnym pre filmárov hľadajúcich klasický a esteticky príjemný obraz. Unikátny predajný bod je jeho schopnosť zachytiť obraz s jemnými detailmi a bohatou textúrou, čo prispieva k filmovému vzhľadu, ktorý je obľúbený medzi profesionálmi v priemysle.

Cooke Speed Panchro 50mm SII T2.3 (PL-Mount)

Objektív Cooke Speed Panchro 50mm SII T2.3 (PL-Mount) je ikonickým kúskom v oblasti filmovej produkcie, ktorý prináša jedinečnú kombináciu kvality, spoľahlivosti a umeleckého výrazu. Tento objektív, známy svojou schopnosťou zachytiť nádherné a prirodzené obrazy, je ideálnou voľbou pre profesionálnych filmárov a kameramanov, ktorí hľadajú dokonalý nástroj na vytváranie vizuálne ohromujúcich diel.

**Kľúčové vlastnosti:**

1. **Výnimočná optická kvalita:** Cooke Speed Panchro 50mm SII T2.3 je vybavený špičkovou optikou, ktorá zabezpečuje ostré a detailné zábery s minimálnym skreslením. Jeho optický dizajn umožňuje zachytiť jemné detaily a bohaté farby, čo prispieva k realistickému a živému obrazu.

2. **Klasický “Cooke Look”:** Tento objektív je známy svojím charakteristickým “Cooke Look”, ktorý dodáva záberom jemný a príjemný bokeh, prirodzené farby a jemné prechody medzi svetlom a tieňom. Tento vzhľad je obľúbený medzi filmármi pre jeho schopnosť vytvárať emotívne a vizuálne príťažlivé scény.

3. **Robustná konštrukcia:** Objektív je vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré zaručujú jeho dlhú životnosť a odolnosť voči náročným podmienkam na pľaci. PL-Mount zabezpečuje pevné a spoľahlivé pripojenie k rôznym typom kamier, čo zvyšuje jeho univerzálnosť a použiteľnosť.

4. **Rýchla clona T2.3:** S maximálnou clonou T2.3 umožňuje tento objektív pracovať aj v slabých svetelných podmienkach, pričom zachováva vysokú kvalitu obrazu. Táto vlastnosť je neoceniteľná pri natáčaní v interiéroch alebo pri nočných scénach, kde je potrebné zachytiť každý detail.

5. **Kompaktný a ľahký dizajn:** Napriek svojej robustnosti je objektív relatívne kompaktný a ľahký, čo uľahčuje jeho manipuláciu a montáž na rôzne stabilizačné systémy a rigy. To umožňuje filmárom väčšiu flexibilitu pri tvorbe dynamických záberov.

**Výhody:**

– **Všestrannosť:** Ideálny pre širokú škálu filmových žánrov, od dramatických scén po dokumentárne filmy.
– **Estetická hodnota:** Dodáva záberom profesionálny a umelecký vzhľad, ktorý je ťažké dosiahnuť s inými objektívmi.
– **Spoľahlivosť:** Zaručuje konzistentnú kvalitu obrazu aj pri dlhodobom používaní v náročných podmienkach.

Cooke Speed Panchro 50mm SII T2.3 (PL-Mount) je viac než len objektív; je to nástroj, ktorý umožňuje filmárom realizovať svoju víziu s maximálnou presnosťou a kreativitou. Jeho jedinečné vlastnosti a výhody ho robia nepostrádateľným doplnkom pre každého, kto sa vážne zaoberá filmovou tvorbou.