, ,

Zeiss Compact Prime 28mm CP.2 (PL-Mount) FF


Zeiss Compact Prime 28mm CP.2 (PL-Mount) FF je profesionálny filmový objektív s ohniskovou vzdialenosťou 28 mm, určený pre full-frame kamery. Kľúčové vlastnosti zahŕňajú vysokú optickú kvalitu, vynikajúcu ostrosť a kontrast, a minimálne skreslenie obrazu. Objektív má robustnú konštrukciu, ktorá je odolná voči poveternostným vplyvom, a vymeniteľný PL-Mount, čo zvyšuje jeho flexibilitu pri použití s rôznymi kamerami. Výhodou je aj plynulé manuálne zaostrovanie a clona s 14 lamelami, ktorá poskytuje krásny bokeh. Unikátnym predajným bodom je kombinácia špičkovej optiky a univerzálnosti, čo ho robí ideálnym pre profesionálnych filmárov.

Zeiss Compact Prime 28mm CP.2 (PL-Mount) FF

Objektív Zeiss Compact Prime 28mm CP.2 (PL-Mount) FF je dokonalým nástrojom pre profesionálnych filmárov a fotografov, ktorí hľadajú špičkovú kvalitu obrazu a všestrannosť. Tento objektív je navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúci výkon na plnoformátových kamerách, pričom jeho PL-Mount zaručuje kompatibilitu s najrozšírenejšími filmovými kamerami na trhu.

Jednou z hlavných predností tohto objektívu je jeho ohnisková vzdialenosť 28 mm, ktorá je ideálna pre širokouhlé zábery, či už ide o krajiny, architektúru alebo dynamické scény. Vďaka svetelnosti T2.1 je možné dosiahnuť nádherné rozostrenie pozadia a pracovať aj v slabších svetelných podmienkach bez kompromisov na kvalite obrazu.

Zeiss Compact Prime 28mm CP.2 sa vyznačuje vynikajúcou optickou konštrukciou, ktorá zahŕňa asférické prvky a špeciálne sklá na minimalizáciu chromatickej aberácie a skreslenia. Výsledkom je krištáľovo čistý obraz s vysokým kontrastom a vernými farbami. Antireflexné vrstvy T* zaisťujú minimálne odlesky a maximálnu priepustnosť svetla, čo je kľúčové pre dosiahnutie profesionálnych výsledkov.

Mechanická konštrukcia objektívu je rovnako pôsobivá. Robustné kovové telo zaručuje dlhú životnosť a spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Plynulé a presné ovládanie zaostrovania a clony umožňuje filmárom dosiahnuť presne to, čo potrebujú, bez akýchkoľvek rušivých prvkov. Objektív je tiež vybavený vymeniteľným bajonetom, čo umožňuje jeho použitie s rôznymi typmi kamier.

Zeiss Compact Prime 28mm CP.2 (PL-Mount) FF je viac než len objektív; je to investícia do kvality a kreativity. S jeho pomocou môžete dosiahnuť úžasné vizuálne efekty a posunúť svoje projekty na novú úroveň. Nech už ste profesionálny filmár, fotograf alebo nadšenec, tento objektív vám poskytne nástroje potrebné na realizáciu vašich vízií s maximálnou precíznosťou a umeleckým výrazom.