, ,

Zeiss Compact Prime 85mm CP.2 (PL-Mount) FF


Zeiss Compact Prime 85mm CP.2 (PL-Mount) FF je profesionálny filmový objektív s ohniskovou vzdialenosťou 85mm, určený pre full-frame kamery. Kľúčové vlastnosti zahŕňajú vysokú optickú kvalitu, vynikajúcu ostrosť a kontrast, a minimálne skreslenie obrazu. Objektív má robustnú konštrukciu, ktorá je odolná voči poveternostným podmienkam, a vymeniteľný PL-Mount, čo zvyšuje jeho flexibilitu pri použití s rôznymi kamerami. Výhodou je aj plynulé manuálne zaostrovanie a clona s 14 lamelami, ktorá poskytuje krásny bokeh. Unikátnym predajným bodom je kombinácia špičkovej optiky a univerzálnosti, čo ho robí ideálnym pre profesionálnych filmárov.

Zeiss Compact Prime 85mm CP.2 (PL-Mount) FF

Objektív Zeiss Compact Prime 85mm CP.2 (PL-Mount) FF je dokonalým nástrojom pre profesionálnych filmárov a fotografov, ktorí hľadajú špičkovú kvalitu obrazu a všestrannosť. Tento objektív je navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúci výkon na plnoformátových kamerách, pričom jeho PL-Mount zaručuje kompatibilitu s najrozšírenejšími filmovými kamerami na trhu.

Jednou z hlavných predností tohto objektívu je jeho ohnisková vzdialenosť 85 mm, ktorá je ideálna pre portréty a detailné zábery. Vďaka tejto ohniskovej vzdialenosti môžete dosiahnuť nádherné rozostrenie pozadia (bokeh) a zároveň zachovať ostré detaily na hlavnom predmete. Objektív je vybavený pokročilou optikou, ktorá minimalizuje chromatickú aberáciu a zaručuje vynikajúcu ostrosť a kontrast v celom obrazovom poli.

Zeiss Compact Prime 85mm CP.2 sa môže pochváliť robustnou konštrukciou, ktorá je odolná voči prachu a vlhkosti, čo z neho robí spoľahlivého spoločníka aj v náročných podmienkach. Jeho kompaktný dizajn a nízka hmotnosť umožňujú jednoduchú manipuláciu a flexibilitu pri natáčaní. Objektív je vybavený manuálnym zaostrovaním s hladkým a presným chodom, čo umožňuje filmárom dosiahnuť presné zaostrenie aj pri natáčaní v pohybe.

Jednou z výnimočných vlastností tohto objektívu je jeho výmenný bajonetový systém, ktorý umožňuje rýchlu a jednoduchú výmenu medzi rôznymi typmi bajonetov, ako sú EF, F, E a MFT. To zaručuje maximálnu flexibilitu a kompatibilitu s rôznymi kamerovými systémami.

Zeiss Compact Prime 85mm CP.2 (PL-Mount) FF je vybavený 14-lamelovou clonou, ktorá poskytuje nádherné a prirodzené rozostrenie svetelných zdrojov. Jeho svetelnosť T2.1 umožňuje natáčanie aj v slabých svetelných podmienkach bez kompromisov na kvalite obrazu.

Tento objektív je ideálnou voľbou pre profesionálov, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný nástroj na tvorbu filmov a fotografií s vysokým rozlíšením. S objektívom Zeiss Compact Prime 85mm CP.2 (PL-Mount) FF získate nielen vynikajúcu kvalitu obrazu, ale aj všestrannosť a spoľahlivosť, ktoré sú nevyhnutné pre úspešné projekty.